ALÜMİNYUM GRUBU

Özkanoğlu Alüminyum Cephe İç ve dış uygulamalarda mimarlara ve uygulamacılara sınırsız özgürlük sağlamaktadır.

Hafifliği, yüksek ölçüde sağlamlığı, esnekliği, düz yüzeyler sağlaması ve diğer yapı elemanlarını destekleyici özelliği ile tüm dünyada tercih edilen bir kaplama malzemesidir.

Alüminyum cephe kullanımı binanızın cephe yükünü azaltır. Alüminyum cephe uygulamasının tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise alüminyum malzemesinin yapısal avantajlarından kaynaklanan işleme kolaylığı ile dekoratif çözümlerin başında gelmesidir.

Günümüz mimarisinde sıkça karşılaşılan alüminyum cephe uygulamasındaki en büyük özellik hafif ve kullanışlı olmasıdır. Alüminyum cepheler yatayda ve düşeyde kullanılan griyaj profillerininin üzerine uygulanan cam cephe eklemesi ile tamamlanır.

Alüminyum Cephe Sistemleri Aşağıdaki Gibi Çeşitlenir :

Strüktürel Silikon Cephe Giydirme

Yarı Kapaklı Giydirme Cephe

Tam Kapaklı Giydirme Cephe

Transparan Giydirme Cephe

Çatı Işıklık Sistemleri

Kompozit Panel Cephe Kaplamaları

Özkanoğlu Ailesi olarak yapılarınız için çok çeşitli çözümler sunabilmekteyiz. Özellikle binanızın dış cephesindeki yaptırmayı düşündüğünüz pencereler ve kapılar için ısı yalıtımlı doğrama sistemlerini öneririz.

Binalarda ısı yalıtımlı Alüminyum doğramalar kullanılarak ısıtılan mahallerden dışarıya ısı kaçması azalmaktadır.

Alüminyum profillerin yüzeyi istenilen renkte elektrostatik toz fırın boya veya eloksal kaplamalı olabilmektedir. Alüminyumun sınırsız şekillendirme ve tasarım olanağı, çok karmaşık yalıtım detaylarının ekonomik çözümünü sağlamaktadır.

Doğrama uygulamaların da yaygın olarak kullanılan ısı yalıtımlı, detay zenginliği sağlayan, güvenilir ve ekonomik seridir.

Isı, ses, hava geçirgenlik ve rüzgara karşı dayanım testlerinde başarı gösteren bir sistem örneğidir . Derinliği 50 mm, et kalınlığı 2,0 olan seri ile normal açılım kanat, çift açılım, gizli menteşeli çift açılım, pivot açılım, katlanır kapı ve pencere doğraması, volkswagen açılım, içe dışa açılır kapı, çarpma kapı, vitrin yapma imkanı sağlıyor.

Sistem için tasarlanmış uzun dayanımlı ADOALÜMİNYUM ve SARAY Alüminyum profil ve aksesuarları ile test edilmiş, başarısı onaylanmıştır.

Alüminyum Kullanmanın Avantajları :

Alaşımları çelikten bile daha dayanıklıdır.

Pvc Pencere’ye Göre 44 Kat Daha Dayanıklıdır

Paslanmaz, sararmaz.

Çelik Bakır ve Pirince göre 3 kat daha hafiftir.

Işığı mükemmel yansıtır.

Estetik olup her renge boyanabilir.

Yangın esnasında kıvılcım ve zehirli gaz çıkarmaz.

Soğuğa dayanıklıdır.

Tamamı ile geri dönüşüm özelliği vardır.

Üretimden, tüketime çevrecidir.

Tasarım esnekliği sonsuzdur.

Dekoratif ve kolay taşınabilir.